Przekierowanie wiadomości na inny adres e-mail

Przekierowanie to mechanizm, który spowoduje, że wszystkie wiadomości przychodzące na Twój jezuicki adres przesyłane będą automatycznie na inny, wybrany przez Ciebie adres e-mail. Nie zalecamy jednak tego rozwiązania, ponieważ nie gwarantuje ono dostarczania poczty – systemy antyspamowe konta docelowego mogą niektóre wiadomości odrzucić.

Jeśli chcesz korzystać z poczty jezuici.pl na swoim prywatnym koncie gmail lub outlook, podłącz je do niego przy użyciu danych konfiguracyjnych dostępnych tutaj. Jeśli nadal chcesz przekierować wiadomości – skorzystaj z instrukcji poniżej.

 1. Otwórz konto Gmail, z którego chcesz przekazywać dalej wiadomości.
 2. Kliknij koło zębate Settings w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz Ustawienia.
 4. Kliknij kartę Przekazywanie i POP/IMAP.
 5. W sekcji „Przekazywanie dalej” kliknij Dodaj adres do przekazywania dalej.
 6. Wpisz adres e-mail, na który chcesz przekazywać dalej.
 7. Mając na uwadze Twoje bezpieczeństwo, wyślemy wiadomość weryfikacyjną na ten adres. Otwórz konto e-mail, na które ma być przekazywana poczta, i znajdź wiadomość od zespołu Gmaila z prośbą o potwierdzenie. Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości, sprawdź w folderze spamu.
 8. Kliknij link weryfikacyjny zawarty w tym e-mailu.
 9. Wróć do konta Gmail, załaduj ponownie stronę w przeglądarce internetowej – poszukaj ikony ponownego ładowania Reload.
 10. Na tej samej stronie Przekazywanie i POP/IMAP w Ustawieniach sprawdź, czy pole Przekaż dalej kopię przychodzącej poczty do jest zaznaczone i czy w menu jest Twój adres e-mail.
 11. W drugim menu wybierz, co Gmail ma robić z wiadomościami po ich przekazaniu dalej: zachować kopię Gmaila w Odebranych (zalecane) czy zarchiwizować kopię z Gmaila.
 12. Kliknij Zapisz zmiany na dole strony.
Masz problem z wykonaniem instrukcji? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.